ҺӨЙӨНСӨ!

“ТАМАША” журналының яңы һаны менән китапханала таныша алаһығыҙ.

Ҡыҫкаса йөкмәткеһе:

МОҢДАРЪЯ

Музыка һәм театр

Динара Ҡәйүмова Башҡортостан Республикаһының атҡаҙанған сәнғәт эшмәкәре, Ш.Бабич исемендәге республика йәштәр премияһы лауреаты, композитор,М.;Ғафури  исемендәге Башҡорт академия драма театрының музыка бүлеге етәксеһе Урал Мирас улы Иҙелбаев менән әнғәмә.

ҺҮҘ СӘНҒӘТЕ рубрикаһында Рәсәйҙең атҡаҙанған мәҙәниәт хеҙмәткәре Тәнзилә Абдулла ҡыҙы Үлмәҫбаева һәм  журналист Ләйлә Кәҙим ҡыҙы Аралбаева менән ҡыҙыҡлы һөйләшеү ойошторолған.

ТЕАТР СӘНҒӘТЕ. Миләүшә Ҡыҙрасованың   «Уның ижады – театр тарихында тотош бер дәүер» мәҡәләһендә Рәсәй Федерацияһының атҡаҙанған артисы Риф Ғәли улы Сәйфуллин менән танышырһығыҙ .

ДИПЛОМЛЫ СЦЕНАРИЙҘАР,КҮҘӘТЕҮҘӘР,МУЗЕЙҘАР, КҮҢЕЛЕМ НАҒЫШТАРЫ рубрикалары менән танышырһығыҙ.

Килегеҙ,алығыҙ,уҡығыҙ!