Поэтический час «Поэт и солдат»

Библиотекарь рассказала об интересных фактах творчества поэта Фатиха Карима. Участники послушали и прочитали не только  романтические,  патриотические, вдохновляющие героизмом стихотворения Фатиха Валеевича из поэтических сборников, но и прослушали песни, написанные на  его стихи.  Фронтовая лирика Карима уникальна. В его стихах заключена глубокая напевность татарской мелодии. В завершении встречи прошла литературная викторина «Творчество Фатиха Карима» и обзор книжной выставки «Фатих Кәрим – мәхәббәт һәм җиңү җырчысы».

Китапханәче шагыйрь Фатыйх Каримнең иҗатының кызыклы фактлары турында сөйләде. Катнашучылар Фатыйх Вәли улының  шигъри җыентыклардан романтик, патриотик, батырлык  белән илһамландыручы шигырьләрен тыңлап кына калмадылар, ә аның шигырьләренә язылган җырларны да тыңладылар. Кәримнең фронт лирикасы уникаль. Аның шигырьләрендә татар көйләренең тирән аһәнле моңы ята. Очрашу ахырында «Фатих Кәрим иҗаты» әдәби викторинасы һәм «Фатих Кәрим – мәхәббәт һәм җыңү җырчы»китап күргәзмәсе  обзоры узды.