Литературная встреча «Творчество окинцев»

«Эхирэтлэр» клубы әгъзалары өчен «Акалылар иҗаты» исемле  әдәби очрашуы узды.Ул  туган җиргә һәм анда яшәүче кешеләргә багышланды. Безнең кечкенә Ватаныбызның үзенчәлекле иҗади кешеләре турында бик күп нәрсә билгеле түгел, алар безнең арада яшәсәләр дә. Алар гади кешеләр кебек тоелса да, даими мәшәкатьләр шаукымында  туган җирнең матурлыгына гаҗәпләнүдән, күпләребез өчен гадәти һәм күзгә салынмаганны күрүдән туктамыйлар. Алар безне кечкенә Ватаныбыз белән горурланырга өйрәтәләр. Чара барышында туган як турында сүз барды. Клуб әгъзалары  Олы Ака авылы авторларының иҗатына кагылдылар. Чөнки туган якка мәхәббәтне алар кебек беркем дә белдермәячәк. Китапханәче талантлы акалылар: Әхмәтсафин Алмаз, Байрамгулова Ирида, Зөлфия Низамова, Мөхәмәдов Данил, Исламова  Мәйсәрә, Әхмәдов Альберт, Шәрәев Лифун, Ганиева Айсылу, Ханова Айгөл, Фәйзрахманова Анжелика, Нигъмәтьянов Равил турында сөйләде. Нәкъ  әдәбиятка мөрәҗәгать итү, үз халкыбызның, авылның мәдәниятенә мөрәҗәгать итү  үзенчәлекне саклап калырга ярдәм итә.

Для членов клуба «Эхирэтлэр», прошла  литературная встреча «Творчество окинцев»,   которая была  посвящена самому дорогому – любви к родной земле и людям живущих на ней. О самобытных творческих людях  нашей малой родины известно не очень много, хотя они живут среди нас. Казалось бы, обычные люди.… Но в суете постоянных забот они не перестают удивляться красоте родной земли, видеть то, что для многих из нас стало привычным и незаметным. Они учат нас гордиться своей малой родиной.  В ходе мероприятия  говорили  о родном крае, участники прикоснулись  к творчеству авторов села Большая Ока.  Потому что никто другой не выразит любовь к родному краю так, как они. Библиотекарь  поведала о  талантливых окинцах: Ахметсафине Алмазе, Байрамгуловой Ириде, Зульфии Низамовой, Мухамедове Даниле, Исламовой Майсаре , Ахмедове Альберте, Шараеве Лифуне, Ганиевой Айсылу, Хановой Айгуль, Файзрахмановой Анжелике, Нигаматьянове Равиле. Присутствующие  узнали    много интересных фактов из их  достойной внимания   жизни и  творчества. Именно обращение к литературе, а значит, и к культуре своего народа, села, поможет сохранить самобытность.